Masaüstü, Dizüstü Bilgisayar, El Sanatları, Natürmort

Birçok marka ve işletme dijital özellikleri için SEO’ya ihtiyaç duyduklarını (veya bildiklerini sanıyorlar) ve bu SEO çalışmalarından kendileri için uygulanacak yararları biliyorlar .

SEO kesinlikle bir web sitesinin genel aranabilirliğini ve görünürlüğünü geliştirir, ancak başka hangi gerçek değeri sunar? SEO neden bu kadar önemli?

Bu 12 neden, işletmelerin markalarını bir üst seviyeye çıkarmak için neden SEO’ya ihtiyaç duyduklarına bakılmaksızın, sektör veya işletme boyutuna bakılmaksızın biraz netlik sunmalıdır.

1- Organik Aramalar Web Sitesine En Çok Trafiği Sağlar

Organik arama , çoğu işletmenin web sitesi performansının büyük bir parçasıdır, ayrıca alıcı müşterinin önemli bir bileşenidir ve sonuçta kullanıcıların bir dönüşüm veya ticareti tamamlamalarını sağlar.

Pazarlamacıların bildiği gibi, Google, arama pazarının Yahoo, Bing, Baidu, Yandex, DuckDuckGo ve diğer birçok rakipten çok daha büyük bir kısmına sahiptir.

Dünyanın en çok ziyaret edilen web sitesi olan (özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde) Google, aynı zamanda (1 milyardan fazla kullanıcısı olan) dünyanın en popüler e-posta sağlayıcısıdır. YouTube’dan bahsetmiyorum bile, ikinci en büyük arama motorudur.

İnternete erişimi olan dünyanın net bir çoğunluğunun bilgi edinmek için günde en az bir kez Google’ı ziyaret ettiğini biliyoruz.

Google ve diğer arama motorları tarafından güvenilir bir kaynak olarak görülmesi her zaman bir markanın lehine çalışacaktır. Kaliteli SEO ve yüksek kaliteli bir web sitesi orada marka alır.

2. SEO Güven ve Güvenilirlik Kurar

SEO’nun amacı, markanın ve dijital özelliklerinin güvenirliği sayesinde, kolayca arama yapılabilen temiz, etkili bir kullanıcı deneyimine sahip güzel bir web sitesi için güçlü bir temel oluşturmaktır.

Google gibi arama motorlarıyla ilgili birçok unsur kuruluş otoritesine girer. Yukarıda belirtilen faktörlere ek olarak, aşağıdaki gibi unsurların bir sonucu olarak otorite zaman içerisinde tahakkuk ettirilir:

  • Kaliteli backlink profilleri.
  • Olumlu kullanıcı davranışı.
  • Makine öğrenmesi sinyalleri.
  • Sayfa üzerinde optimize edilmiş elemanlar ve içerik .

Ancak bu otoritenin kurulması, bir marka için hepsinde olmasa da, diğer dijital optimizasyonlardan daha fazlasını yapacak. Sorun şu ki, bir gecede güven ve güvenilirlik oluşturmak imkansız – tıpkı gerçek hayattaki gibi. Otorite zaman içinde kazanılır ve kurulur.

Bir markayı bir otorite olarak kurmak, sabır, çaba ve taahhüt gerektirir, aynı zamanda müşterilerin bir markaya güvenmelerini sağlayan değerli, kaliteli bir ürün veya hizmet sunmaya dayanır.

3. İyi SEO Ayrıca Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyimi Demektir

Herkes daha iyi organik sıralama ve maksimum görünürlük ister. Çok az kişi, optimum kullanıcı deneyiminin oraya gitmenin büyük bir parçası olduğunun farkında .

Google, olumlu veya olumsuz bir kullanıcı deneyimini nasıl yorumlayacağını öğrenmiştir ve olumlu bir kullanıcı deneyimi, bir web sitesinin başarısı için çok önemli bir unsur haline gelmiştir.

Müşteriler ne istediklerini biliyor. Bulamazlarsa, bir sorun olacak. Ve performans acı çekecek.

Güçlü bir kullanıcı deneyimi oluşturmanın açık bir örneği, Google’ın, kullanıcılar için doğrudan aradıkları bilgiye ulaşabilmelerini sağlar..

Bunun amacı, kullanıcılara aradıkları bilgileri daha az tıklamayla, hızlı ve kolay bir şekilde sunmaktır.

Kaliteli SEO, markanın lehine çalışmak için olumlu bir kullanıcı deneyimi sunar.

4. Yerel SEO, Artan Bağlılık, Trafik ve Dönüşüm anlamına gelir.

Mobil trafiğin artması ve artmasıyla birlikte yerel arama , küçük ve orta ölçekli işletmelerin başarısının temel bir parçası haline geldi.

Yerel SEO , dijital özelliklerinizi belirli bir bölgeye göre optimize etmeyi amaçlar, böylece insanlar sizi hızlı ve kolay bir şekilde bulabilir ve bunları işlemlere bir adım daha yaklaştırabilir.

Yerel optimizasyonlar, bir markanın yerel düzeyde mesajlaşması için uygun bir ortam oluşturmak için belirli kasabalara, şehirlere, bölgelere  odaklanır.

SEO uzmanları bunu, markanın web sitesini ve yerel alıntılar ve geri bağlantılar da dahil olmak üzere içeriğini ve bir markanın ait olduğu konum ve iş sektörüyle ilgili yerel listeleri optimize ederek yapar.

Yerel düzeyde etkileşimi desteklemek için, SEO profesyonelleri bir markanın Bilgi Grafiği panelini, Google İşletme Listemizi ve başlangıçta sosyal medya profillerini optimize etmelidir .

5. SEO Satın Alma Döngüsünü Etkiliyor

Müşteriler araştırmalarını yapar. İnternetin alıcı açısından en büyük avantajlarından biri budur.

Mesajlarınızı iyi fırsatlar, çığır açan ürünler ve / veya hizmetler için iletmek için SEO taktiklerini kullanmak ve müşterilerinize sunduklarınızın önemi ve güvenilirliği bir oyun değiştirici olacaktır.

Ayrıca, doğru yapıldığında kuşkusuz satın alma döngüsünü olumlu yönde etkileyecektir.

Markaların, insanların uygun bir bağlantı kurması için ihtiyaç duydukları yerlerde görünür olması gerekir. Yerel SEO, bu görünürlüğü artırır ve potansiyel müşterilerin yanıtları ve bu cevabı veren işletmelerin bulunmasını sağlar.

6. SEO Uygulamaları Her Zaman Güncelleniyor

Bir markanın web sitesinde ve dijital özelliklerinde SEO taktiklerini uygulamak harikadır, ancak kısa vadeli bir etkileşim (bütçe kısıtlamaları vb.) Ve site zaman içinde sürekli olarak yeniden değerlendirilmezse, eşiğe ulaşır diğer engellerden dolayı daha fazla gelişemez.

Arama dünyasının, temel olarak Google’ın takdirine bağlı olarak gelişmesi, değişikliklerin rekabette öne çıkması ve umarım Sayfa 1’de sürekli izlenmesini gerektirir.

Proaktif olmak ve büyük algoritma değişikliklerini izlemek her zaman bunu yapan markaların yararına olacaktır.

Google’ın yılda binlerce algoritma değişikliği yaptığını biliyoruz. Çok geride kaldıktan sonra geri dönmek çok zor olacak. SEO profesyonelleri bundan kaçınılmasını sağlamak için yardımcı olur.

7. SEO’yu Anlamak, Web’in Ortamını Anlamanıza Yardımcı Olur

World Wide Web olan her zaman değişen ortamla, gerçekleştikçe değişikliklerin zirvesinde kalmak zor olabilir.

Ancak , SEO’nun tepesinde kalmak, arama için gerçekleşen büyük değişiklikler için döngü içinde olmayı da içerir.

Web’in çevresini bilmek, diğer yerel, karşılaştırılabilir işletmeler ve rakipler tarafından kullanılan taktikler de dahil olmak üzere, bu markalar için her zaman faydalı olacaktır.

8. SEO nispeten ucuz mu ?

Elbette, seo çok ucuz bir şey değil, fakat üst sıralarda olmak istemez misiniz ?

Bu bir pazarlama maliyeti değil; bu gerçek bir iş yatırımıdır. İyi SEO uygulaması gelecek yıllar boyunca su alacaktır. Ve, hayattaki birçok şey gibi, yalnızca aldığı daha fazla dikkat (ve yatırım) ile daha iyi olacaktır.

9. Uzun Vadeli Bir Strateji

SEO (ve umarım ki) alınan eylemin ilk yılında kayda değer bir etkiye sahip olabilir ve bu eylemlerin çoğu birkaç yıldan fazla süren bir etkiye sahip olacaktır.

Piyasa geliştikçe, evet, trendleri ve değişiklikleri yakından takip etmek en iyisidir. Ancak, yoğun SEO önerileri uygulanmayan bir site bile, iyi bir kullanıcı deneyimi olan dürüst bir web sitesinde kullanılan temel SEO en iyi uygulamalarından yararlanacaktır.

Ve daha fazla SEO zamanı, çaba ve buna bağlı bütçe, daha iyi ve daha uzun bir web sitesi pazarında layık bir rakip olmak anlamına gelir.

10. Ölçülebilir

SEO ücretli aramada olduğu gibi hesaplaması kolay ROI sunmasa da, hemen hemen her şeyi uygun izleme ve analizlerle ölçebilirsiniz.

En büyük sorun, noktaların arka ucunda birleştirilmeye çalışılmasıdır çünkü alınan tüm eylemler arasındaki ilişkiyi kesin olarak anlamanın bir yolu yoktur.

Yine de, bazı eylemlerin performans ve büyümeyi nasıl etkilemesi gerektiğini ve umarız nasıl yaptıklarını anlamaya değer.

Herhangi bir iyi SEO, bu gelişmeleri hedef alacak, bu yüzden noktaları bağlamak zor olmamalı.

Markalar ayrıca nerede olduklarını, nerede olduklarını ve dijital performans açısından nereye gittiklerini, özellikle de SEO adına, kendi adına yürütmek için para ödenen bir kişi / şirket olduğunda bilmek ve anlamak isterler.

SEO başarısını göstermek için daha iyi bir yol yok. Hepimiz biliyoruz ki veriler asla yalan söylemez.

11. SEO, Işığa Yeni Fırsatlar Getiriyor

Yüksek kaliteli SEO her zaman, sadece keşfedilmekle kalmayıp, parlamak için markaların yeni fırsatlarını keşfetmenin ve kullanmanın bir yolunu bulur.

Markalara kaliteli SEO sunmak, bir SEO ekibini o marka olan her şeye batırmak anlamına gelir. Bir markayı, markasının paydaşlarının sahip olduğu tutku ve anlayışla gerçek anlamda pazarlamanın tek yolu budur: paydaş olmak.

Bir marka ne kadar iyi anlaşılırsa, gelişmesine yardımcı olmak için o kadar çok fırsat ortaya çıkacaktır. Aynı SEO hakkında söylenebilir.

12. Sayfa 1’de değilseniz, Tıklamayı Kazanmıyorsunuz

SEO dünyasında sır değil, Sayfa 1’de değilseniz organik arama oyununu öldürmeyeceğiniz kesindir.

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, ilk üç organik arama sıralaması konumunun tüm tıklamaların yaklaşık yüzde 40’ına neden olduğunu, ancak Sayfa 1 ve 2’deki tüm sonuçların yüzde 30’unun hiç tıklanmadığını gösteriyor.

Bunun anlamı nedir? İki şey:

  • Sayfa 1’de değilseniz, olmanız gerekir.
  • Bir kullanıcı bir arama sorgusu yazdığında ve aradığını tam olarak bulamadığında hala çok fazla örnek var.

Sonuç

Bir markanın web sitesine ve dijital özelliklerine güçlü, kaliteli SEO uygulamak, her zaman bu markanın ve pazarlama çabalarının yararına olacaktır.