bursa-e-ticaret

E-Ticaret Nedir ?

Günümüz teknolojisi artık tüm mağazaları ayağımıza kadar getirmektedir. Bu da internet piyasasında e-ticareti oluşturmaktadır. E- ticaret bildiğiniz üzere internet üzerinden yapılan bir ticaret şeklidir. Siz ürünlere dokunmadan, sadece resimlerini görerek beğenirsiniz, ödemesini yaparsınız ve satıcı da size bu ürünü kargolar ve bu sayede de başarılı bir satış gerçekleşmiş olur. E-ticaretin normal ticaretten ne gibi farkları vardır peki.

Siz normal bir avm de veya bir lokasyon da bir dükkan açtığınız zaman bu dükkan için kira ödemek zorundasınız, elektrik faturası, internet faturası vb gibi giderleriniz de ekstra olarak olacak ve bunları her ay düzenli ödeyeceksiniz. Fakat e-ticaret de bu sorunlar ortadan kalkıyor. E-ticaret yapmaya başladığınız zaman artık istediğiniz her yerden çalışabilirsiniz ve hiç kimseye ihtiyacınız olmaz. Her ay kira ödemezsiniz sadece yıllık kiralama bedeli ödersiniz bazı sistemler de onu bile ödemezsiniz.

Bunların yanında daha önemli olan bir şey var ki, o da siz normal bir mağaza açsanız sizi sadece o çevredekiler tanır ve alışveriş yapar fakat internet öyle büyük bir dünya ki size tüm dünya ya satış yapma olanağı sağlar. Türkiye’de ki Ayşe teyzeye de ürün satabilirsiniz Amerika’da ki Johny’e de ürün satabilirsiniz.

O yüzden e-ticaret günümüzde önemli bir rol oynamaktadır. Sizde ürünlerinizi ve hizmetlerinizi internet üzerinden satmak istiyorsanız doğru noktaya geldiniz. Bizimle iletişime geçip, işlemlere başlayabilirsiniz.